FAQ

FAQ – czyli baza wiedzy z którą warto się zapoznać. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych informacji które pomogą chronić Twój dobytek i zabezpieczyć go na wypadek zgubienia lub kradzieży. Utracone przedmioty łatwiej będzie odzyskać, gdy będziesz mógł je dokładnie opisać, podać numer seryjny i pokazać fotografię. Dobytek.pl daje Ci tę możliwość, a strona FAQ ułatwi Ci rejestrację Twoich przedmiotów i wyjaśni terminy dotąd Ci obce, takie jak Certyfikat Właśności. Baza wiedzy FAQ jest stale aktualizowana, więc warto jest tu często zaglądać. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, skontaktuj się z nami pisząc na biuro@dobytek.pl , a chętnie udzielimy wszelkich informacji.

Certyfikat WłasnościCertyfikat Własności - dobytek.pl

Zawiera wszystkie zapisane wcześniej dane o Twoim dobytku. Opis zarejestrowanego przedmiotu, wraz z ceną i datą zakupu oraz zdjęciami zostanie zapisany w Certyfikacie, który możesz wygenerować w sekcji „Mój dobytek”. Wystarczy, że otworzysz zarejestrowany w Twojej bazie obiekt i klikniesz na przycisk „Generuj certyfikat”. Certyfikat zostanie wygenerowany jako plik PDF, który możesz następnie wydrukować.

JAKIE KORZYŚCI DAJE CERTYFIKAT WŁASNOŚCI?

W przypadku zgłoszenia kradzieży na policji lub w firmie ubezpieczeniowej, nie będziesz musiał zapisywać wszystkich szczegółów na kartce papieru. Wystarczy, że wydrukujesz Certyfikat Własności który znacznie ułatwi zgłoszenie szkody.
Zero kłopotu, wszystkie dane w jednym miejscu.

Aby wegenerować Certyfikat Własności, otwórz swój zarejestrowany obiekt i kliknij na przycisk „Generuj certyfikat”.

Certyfikat Własności

UWAGA: Należy zezwolić na otwieranie się wyskakujących okien w przeglądarce internetowej. Jest to konieczne jedynie przy pierwszym generowaniu Certyfikatu Własności. Poniżej przykład przeglądarki Firefox.

Certyfikat Własności - dobytek.pl

Następnie pozwól dobytek.pl otwierać wyskakujące okna.

Certyfikat Własności - dobytek.pl

Certyfikat zostanie wygenerowany jako plik pdf w nowej karcie przeglądarki.

Bezpieczeństwo danych

Szanujemy Twoje prawo do prywatności, dlatego odpowiednio dbamy o ochronę danych osobowych, które nam bezpieczeństwo danych na dobytek.pludostępniasz. Wszystkie informacje są zbierane, przechowywane i przetwarzane w profesjonalny sposób, spełniający najwyższe wymagania bezpieczeństwa – zarówno pod względem informatycznym, kryptograficznym, jak i prawnym.

W trosce o bezpieczeństwo przesyłanych przez Ciebie informacji oraz Twoich danych osobowych, dobytek.pl korzysta z certyfikatu SSL, który poprzez szyfrowanie danych, a także autoryzację i weryfikację, zapewnia poufność transmisji danych. Certyfikat SSL pozwala zachować pełną ochronę podczas procesu przepływu informacji pomiędzy użytkownikiem serwisu, a serwerem. Symbol kłódki na pasku adresu świadczy o tym, że połączenie jest zabezpieczone. Jeśli strona zabezpieczona jest za pomocą certyfikatu SSL w jej pasku adresu pojawia się również https://. Jest to skrót od „Secure http” – zabezpieczony protokół przesyłania danych.

SSL to skrót od „Secure Socket Layer”. To technologia , która pozwala prowadzić bezpieczną wymianę danych pomiędzy Twoją przeglądarką a stroną www, w tym przypadku serwiem dobytek.pl. Wysyłane w ten sposób dane są szyfrowane, a więc bezpieczne. Certyfikat SSL umożliwia szyfrowanie przesyłanych danych poprzez stronę internetową w taki sposób, aby jedynie odbiorcy informacji mieli do nich dostęp.

Tak!!darmowa rejestracja na dobytek.pl

Rejestracja w serwisie dobytek.pl jest darmowa, a serwis nie pobiera od użytkowników żadnych opłat.

Możesz więc cieszyć się korzyściami jakie serwis oferuje zarejestrowanym uzytkownikom, nie uszczuplając przy tym zawartości swojego portfela.

Zabezpiecz swój rower  numer ramy roweru

W przypadku kradzieży Twojego roweru, będziesz potrzebował numer seryjny ramy aby zgłosić kradzież na policję i mieć cień szansy na odzyskanie go. Rejestrując rower w serwisie dobytek.pl, koniecznie zapisz numer ramy. Dodając zdjęcia, dowód zakupu w postaci paragonu lub faktury oraz szczegółowo opisując swój jednoślad, pomożesz w identyfikacji roweru gdyby ten się odnalazł.

Najczęstsze miejsca występowanie numeru ramy:

 1. Pod osią suportu (pod korbą z pedałami)
 2. Na dolnym ramieniu tylnego trójkąta
 3. Na rurze podsiodełkowej
 4. Na główce ramy
 5. Na karcie gwarancyjnej

numer IMEIZabezpiecz swój telefon

Dobytek.pl daje możliwość zapisania wszystkich szczegółowych danych na temat Twojego telefonu, w tym unikalnego numeru IMEI.
Dodaj również datę oraz cenę nabycia urządzenia, a także paragon lub fakturę jako dowód zakupu. Będziesz potrzebował tych danych w przypadku kradzieży lub zagubienia, możesz wówczas po zgłoszeniu kradzieży na policji zablokować numer IMEI u operatora. Zablokowanie IMEI sprawi, że telefon będzie bezużyteczny dla złodzieja niezależnie od tego, czy wymieni kartę SIM na nową.

Co to jest numer IMEI i gdzie go szukać?

IMEI (International Mobile Equipment Identity) to unikalny numer identyfikacyjny każdego telefonu komórkowego.

Numer IMEI swojego telefonu uzyskasz poprzez wpisanie w telefonie sekwencji *#06#

Znajdziesz go również:

 • w ustawieniach telefonu
 • na umowie nabycia (kupna/sprzedaży)
 • w karcie gwarancyjnej telefonu
 • na oryginalnym pudełku po telefonie
 • na baterii zasilającej telefon (w zależności od modelu telefonu)
 • w modelach smartfonów Apple iPhone 3G, 3GS, 4 i 4S, numer IMEI  znajdziesz na podstawce karty SIM
 • w modelach iPhone 5, 5c i 5s numer IMEI jest wygrawerowany na tylnej obudowie telefonu